Gelecek için teknoloji 


Beş Yirmi olarak bir yanımız “Gelecek İçin Teknoloji” bir yanımız “Günümüz İçin Teknoloji” üretir.

Beşyirmi Hakkında

Beş Yirmi 20 yıllık bilgi teknolojileri deneyimine sahip danışmanlar tarafından kurulmuş ve “Özel Yazılım Çözümleri” üretmeye odaklanmıştır. Kurum kültürünü uzun süreler ya da yoğun çalışmak değil, daha çok düşünmek ve doğru çalışmak oluşturmaktadır. Beşyirmi’de mesai saatleri 10:30’da başlar ve 5:20’de sonlanır.

Beş Yirmi’deki ekiplerin bir kısmı Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlamak ve oluşturduğu yazılımların gücünü somut faydaya dönüştürmek için Ar-Ge çalışmaları yürütür. Diğer bir kısmı ise müşterilerilerine platform bağımsız yazılım ürünleri geliştirerek, onların işletme maliyetlerini düşürmeyi, verimlilik ve kazanç oranlarını arttırmayı hedefler.

Beş Yirmi’nin kardeş kuruluşları arasında; 2014 yılında kurulmuş olan Biatime Bilgi Teknolojileri ve 2016 yılında kurulmuş olan Depar Akademi Bilgi Teknolojileri ve Eğitim Hizmetleri yer almaktadır. Aslında Beş Yirmi’yi Biatime Bilgi Teknolojilerinin yenilenmiş hizmet kataloğu ve yeni marka adı olarak tanımlayabiliriz.

Biatime Bilgi Teknolojileri; 200’den fazla Kobi ve Startup için hizmet sunarak, Girişimci ve Kobiler’in pazarda tutunabilirliklerini arttırmıştır. Depar Akademi ise; Türkiye’nin önde gelen Bankacılık, Kamu, Telekomünikasyon vb. sektörlerinde faliyet gösteren kurumlarına özellikle “yazılım ve bilgi güvenliği” alanlarında eğitim hizmeti sunmaktadır.

Beş Yirmi olarak bir yanımız “Gelecek İçin Teknoloji” bir yanımız “Günümüz İçin Teknoloji” üretir. Bu kapsamda mobil uygulama geliştirme, web sitesi geliştirme, özel yazılım geliştirme alanlarında hizmetler sunarız.

Yazılım Geliştirme Prensiplerimiz 

 • Ön Analiz dokümanını müşterimizin onayına sunmamız gerekmektedir. Bu dokümanda tasarım kısmı, amaç, hedef kitle, platformlar, gereksinimler ve analiz gönderilmelidir.
 • Yazılım geliştirirken müşteri ihtiyaçlarına odaklanırız.
 • Biz Komuta kontrolle yönetilen bir işletme değiliz. Her çalışanımızın süreç içerisinde gördüğü hatayı durdurabilmesi için sınırsız yetki bulunmaktadır.
 • Müşterilerimiz için önemli olan istedikleri gibi çalışan yazılımlardır. Bu nedenle dokümantasyon bizim için asıl değer değildir. İhtiyacımızı karşılayacak kadar dokümantasyon yaparız.
 • Müşterimizi yazılım geliştirme sürecinin etkin bir parçası haline getiririz. Bu sayede müşterimizin isteklerini daha iyi karşılayabilir ve sürdürülebilir ilişkiler kurarız.
 • Şartlar sürekli değişir. Teknoloji sürekli yenilenir. Bu nedenle istekler de değişir. Müşterilerimize bu bilinçle hizmet sunarız.
 • Müşterimizin isteğini karşılayan yazılımı, erken ve sürekli olarak teslim ederiz.
 • Motive insanlar ile proje geliştiririz. Onlara ihtiyaç duydukları iş ortamını ve güvenini sağlamaya çalışırız.
 • Birbirimizle ve müşterilerimizle iletişim için öncelik sıramız: Yüz yüze iletişim, telefon, mesaj ve e-postadır.
 • Basitlik ilkesi ile çalışırız. Bu sayede yapılmayan iş miktarını maksimum seviyede tutarak her zaman problemi çözen en basit metodu ararız.
 • Projelerde iki haftalık periyotlarla yapılan müşteri görüşmelerimiz sonrasında ekibimiz de toplanarak durum değerlendirmesi yapar.
 • Bizim için takım arkadaşlarımızla olan bireysel ilişkilerimiz değerlidir. Bir yazılımı geliştirirken süreçleri de oldukça önemseriz fakat aramızdaki ilişkiler ve ekip arası uyum süreçlerin üstündedir.

Takımımızla Tanışın

Biz yazılım geliştirme ve eğitim alanında 100'den fazla danışmana sahibiz. Çekirdek kadromuzu ise aşağıda bilgilerinize sunarız.

Gökhan İlim
Gökhan İlim

kurucu 

Beş Yirmi ve Depar Akademi kurucu ortağı ve çalışanıdır. Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme hakkında bilgi sahibidir.

Nihal Çalışkandinç
Nihal Çalışkandinç

Sales Manager

Depar Akademi kurucu ortağı. Satış, Operasyon Yönetimi ve Eğitim sektöründe 20 yılı aşkın deneyim ve tecrübeye sahiptir.

Dicle Çardak
Dicle Çardak

Human Resources Manager

İnsan kaynaları ve dış kaynak yönetiminden sorumludur. Çalıştığımız müşterilerimize ağırlıklı olarak yazılım danışmanı seçer.

Gamze Kaçmaz
Gamze Kaçmaz

Education Sales Supervisor

Satış ekipleri ve müşteri ilişkilerinden sorumludur. Aynı zamanda eğitmen ve danışman kadrosuyla koordinasyonu sağlar.

Miray Bostancı
Miray Bostancı

Visual Designer

Beş Yirmi’nin kullanıcı deneyimi geliştirme, arayüz tasarım ve dijital pazarlama çalışmalarından sorumlu Designer.

Ercan Çalışkandinç
Ercan Çalışkandinç

Chief Financial Officer

Beş Yirmi ve Depar Akademi'nin finans ve muhasebe departmanlarından sorumlu yöneticimiz.

Referanslarımızdan Örnekler

Beş Yirmi Türkiye'nin önde gelen büyük ölçekli kuruluşlarının yanı sıra 300'den fazla kobi için 1000+ çözüm üretmiştir.

İş Bankası
İnnova
lcwaikiki
Kent Kart
Millenicom
Data Market
Turkcell
UPS Kargo
Metro İstanbul
Vodafone
Türkiye Finans
Averest
Nazali Hukuk
Bayraktar Holding
Kaban
Diyanet İşleri Başkanlığı
Siemens
Çözümpark