Mobil Uygulama Geliştirme


Beşyirmi Android ve IOS işletim sistemleri için zengin tasarım özellikleri ve güçlü performans sunan “Native Mobil Uygulamalar” geliştirir.

Mobil Uygulama Geliştirme Sürecimiz

Mobil uygulama geliştirirken genel olarak ilk belirlenmesi gereken uygulamanın nasıl geliştirileceği oluyor. Burada karşımıza iki seçenek çıkıyor. Uygulamam Native mi yoksa Hybrid mi olacak? Beşyirmi tercih önceliğini Native uygulama geliştirmekten yana kullanır. Çünkü Native mobil uygulama, belirli bir işletim sistemi için özgün olarak geliştirilen uygulamalardır. 

Native uygulamalar üzerinde çalıştığı platformun yazılım ve donanım kaynaklarına doğrudan erişebilen, üzerine uygulama geliştirilen akıllı cihazın ana platformu tarafından desteklenen bir programlama diliyle yazılır. Örneğin Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlar için Java ile geliştirilen uygulama native bir uygulamadır. Ya da IOS işletim sistemine sahip IPhone cihazlar için ise Swift ile geliştirilen bir uygulama Native uygulama olarak tanımlanır.

Elbette bu durumda Native uygulama geliştirirken Android işletim sistemine sahip cihazlar için ayrı, IOS işletim sistemine sahip cihazlar için ayrı yazılım üretmek gerekir. Bu aşama ise hem iş gücü / eforun, hem de yazılımları geliştirirken kullanılacak donanım maliyetlerinin artmasına neden olur. 

Maliyetleri düşürmek için ise Hybrid Uygulama olarak adlandırabileceğimiz, tek kod yapısıyla programlanabilen ve birden fazla platformda çalışabilen yöntemi kullanabiliriz. Bu uygulamalar HTML5, CSS3, Java Script kodları ile hazırlanır fakat Native uygulamalar gibi sistem kaynaklarına doğrudan değil, bir ara katman ile erişirler. Bu yönüyle Hybrid uygulama geliştirmeyi bir taşla iki kuş vurmaya çalışmak olarak tanımlayabiliriz.

Native Mobil Uygulama Geliştirmeyi Neden Tercih Ediyoruz?

Native uygulama akıllı cihazın yazılım ve donanım kaynaklarına ara bir katman olmadan doğrudan eriştiği için Performansın artmasına olanak tanır. Ayrıca Native uygulama geliştirirken tasarım olarak işletim sistemine tam uyumlu arayüzler hazırlanır.

Zengin tasarım özellikleri içerebildiğinden native uygulamalarda kullanıcılar görece daha fazla vakit geçirmektedir. Yani geliştirilen mobil uygulamayı sunacağınız hedef kitlenizi “performans ve tasarım açısından” etkilemek istiyorsanız Native uygulama geliştirmek daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Mobil Uygulama Geliştirirken Nelere Dikkat Ediyoruz?

Beşyirmi müşterilerine yazılım geliştirme hizmetleri sunarken; sadece geliştirdiği yazılıma odaklanmaz. Önceliğini müşterisinin ihtiyaç, istek ve hedefleri oluşturur. Bu doğrultuda geliştirdiği yazılımın tasarımına, kod yapısına, kullanılabilirliğine ve güvenliğine de odaklanır. Bir mobil uygulamayı geliştirirken; müşterilerine yenilikçi fikirler ile birlikte, uzun vadeli ve kullanılabilirliği yüksek çözümler sunmayı hedefler.

Her mobil uygulama geliştirme projesi için standart olarak uyguladığı süreçler şöyledir:

  • Müşteri ihtiyaç ve isteklerini anlamak,
  • Native mobil uygulama geliştirmek,
  • Anlaşma kapsamında belirlenen teslim sürelerine sadık kalmak,
  • Temiz ve anlaşılır kod yazmak,
  • 7/24 Kesintisiz alt yapı desteği sunmak,
  • Kullanılabilirliği ve Güvenliği yüksek mobil uygulama yazılımı geliştirmek,

Geliştirdiğimiz Mobil Uygulama Örnekleri

Her mobil uygulama geliştirme projesi için standart olarak uyguladığı süreçler şöyledir:

Depar CRM

         

Beşyirmi; Depar Akademi için müşteri ilişkileri yönetim sistemi uygulaması geliştirmiştir.

Sitesine Git 

3D Öde

        

Beşyirmi; 3D Öde Ödeme sistemleri için online mobil ödeme alma ve raporlama sistemi geliştirmiştir.

Sitesine Git  

Nazali Gündem

    

Beşyirmi; Nazali Hukuk Bürosu için, genele açık hukuk gündemi ve vergi takip uygulaması geliştirmiştir.

Sitesine Git