Web Sitesi Tasarımı


Web tasarım hizmetinde bütüncül bir yaklaşım benimseyerek anahtar teslim proje hizmeti sunuyoruz.

Web Sitesi Tasarım ve Yazılım Süreci

Sizi İnternette Gördük! demeleri için Web sitesi tasarım ve yazılımına ihtiyacınız var. Beş Yirmi olarak ana faliyet alanlarımız arasında yer alan Web tasarım hizmetinde bütüncül bir yaklaşım benimseyerek anahtar teslim proje hizmeti sunuyoruz.

Çünkü biz sadece kartvizitinize yazmak için kullanacağınız bir Web Sitesine karşıyız! Çağımızın en büyük gerekliliklerinden biri artık internet üzerinde bulunabilir olmak. Durum böyleyken işletmeniz de bu dünyanın içinde doğru strateji, doğru tasarım, doğru sunucu alt yapısı ve doğru optimizasyonlar ile yer almak zorunda.

Web sitenizin tasarım ve yazılımını yaparken öncelikli olarak sizin istek ve ihtiyaçlarınıza odaklanıyoruz. Adım adım anlatmak gerekirse;

  • Bir Web Sitesi için sahip olmanız gereken alan adı ve barındırma (hosting) ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Eğer almış olduğunuz bir alan adınız mevcut ise kendi barındırma sağlayıcılarımıza yönlendiriyoruz. Web siteniz iş anlaşmalarımıza göre bizim hostinglerimizde barındırılıyor. Çünkü hızlı açılan Web siteleri için ilk olarak doğru yapılandırılmış bir barındırma sunucusuna ihtiyacınız var.
  • Alan adı ve sunucu temininden sonra nasıl bir web sitesi istediğinize göre alt yapı olarak kullanabileceğimiz bir platformdan yararlanıyoruz. Eğer bir tanıtım sitesi istiyorsanız ve içerisinde bir çok blog yayınlamak istiyorsanız WordPress veya e-ticaret sitesi istiyorsanız Opencart gibi platformlardan yararlanıyoruz. Proje ihtiyaçlarınızı açık kaynak olan bu sistemler karşılamıyorsa ve çok özel bir yapı istiyorsanız eğer özel yazılım geliştirme süreçlerimizi işletiyoruz.
  • Web sitenizin CMS (İçerik Yönetim Sistemi) yapısının nasıl olacağına karar verdikten sonra kullanıcı deneyimi (UX) ve buna uygun özel ara yüz tasarımını (UI) hazırlıyor ve onayınıza sunuyoruz.
  • Tasarım ve içerikler belirlendikten sonra Web sitesinin oluşturma aşaması başlıyor. Bu aşamada ulaşılmak istenen hedef kitle ve yansıtılmak istenen imaj göz önünde bulundurularak hareket ediliyor ve her nokta tamamen kullanıcı faydası gözetilerek arama motoru optimizasyon kurallarına uygun olarak hazırlanıyor.
  • İçerik girişleri ve tasarımsal öğeler tamamlanmasıyla işlevselliği kolaylaştırması için uygun eklentiler kuruluyor. Özel olarak istenen eklenti ya da modüller yazılım geliştirme ekibimiz tarafından kodlanıyor ve yapıya uygun hale getiriliyor.
  • Oluşturduğumuz ve yayına aldığımız Web sitesinin daha fazla kişiye ulaşması için Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) ayarları bütün sayfalar için özenle yapılıyor.
  • Aynı zamanda eposta yönetimi için kurumsal adresler oluşturularak dijital imza kayıtlarıyla birlikte sisteme entegre ediliyor.

Sıfırdan bir başlangıçla anahtar teslim bir bitiş sağladığımız web siteniz size bütün panel yönetim bilgileri ve gerekli kullanım eğitimiyle teslim ediyoruz.

Açık Kaynak CMS Nedir?

İşletmelere web sitesi kurulumunda, yönetiminde ve işletmenin ürün ya da hizmetlerinin pazarlanmasında kolaylık sağlayan, açık kaynak toplulukları ya da büyük teknoloji şirketleri tarafından geliştirilerek  dağıtılan çeşitli yazılımlardır. 

Bunlara örnek olarak WordPress, Opencart, Joomla, Drupal, Magento vb. içerik yönetim sistemlerini verebiliriz. Bu sistemler global olarak kullanılan sistemlerdir. 

Yaptığımız açık kaynak cms örneklerini incelemek isterseniz Plan Ofis  & RM Beden Atölyesi Akademi Mimar gibi siteleri ziyaret edebilirsiniz. Beşyirmi olarak ekibimizle birlikte her yıl 100'den fazla web sitesi geliştiriyoruz.

Açık Kaynak CMS'in Avantajları Nelerdir?

Öncelikle kolay kurulum ve tasarım yapmamızı sağlayan bu sistemler bunun için bizlere efektif bir yönetim paneli sunmaktadır. Bu panel üzerinden içerikler kolayca girilebilir. Hatta bu içerikleri gerekli eğitimler sonrası siz de çok basit bir şekilde işletmeniz için yayına alabilirsiniz. Ayrıca bu sistemler için üretilen temalar sayesinde istediğimiz arayüzleri çok hızlı oluşturabiliyoruz.

Diğer avantajlarından biri de bu sistemler bize binlerce işlevsel eklenti sunması. Bu eklentiler işletme sitenizi daha üst konumlara getirebilmek için gerekli olan birçok özelliği günlerce kod yazmakla uğraşmadan hazırlamamızı sağlar. Hazır iletişim formları oluşturabileceğimiz bir eklenti’den, arama motoru sayfalarında üste çıkmanızı sağlayan Seo (Arama motoru optimizasyonu) eklentilerine kadar çeşitli eklentileri Web sitesi tasarım ve yazılım hizmetimizi sunarken kullanırız.

Kendini durmadan güncelleyen ve arkasında geniş yazılımcı kitlelerinin çalıştığı bu sistemler sürekli gelişmekte ve sektörde sağlam temeller oluşturmaktadır. Bu CMS’lerden WordPress dünya genelindeki tüm Web sitelerinin %30’dan fazlasının alt yapısını oluşturmaktadır.

Açık Kaynak CMS'i Ne Zaman Tercih Ederiz?

Eğer çok özel bir projeniz yoksa ve maliyet / performans açısından en efektif çözümü arıyorsanız biz de bu sistemleri tercih etmekten kaçınmayız. WordPress, Opencart gibi açık kaynak yazılımları tercih etme nedenimizin temeli aslında sizler için kullanım ve süreci daha kolay hale getirmekten geçiyor. 

Biz sizlerin en çok kazanç sağlayacağınız durumlar üzerine hareket ediyoruz. Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve işletme sitenizin yönetiminden çok içeriklerinize vakit ayırmak istiyorsanız size CMS yazılımları tavsiye ediyoruz. 

Özel projeleriniz için ise özel yazılım geliştirme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Elbette bir web sitesi tasarım ve yazılımını hazırladıktan sonra tüm süreç bitiyor diyemeyiz. Bundan sonra Dijital Pazarlama ile işletmenizin Web Sitesinin güçlendirilmesi gerekiyor.

Web Siteniz İçin Dijital Pazarlamanın Önemi

Web sitenizin tasarım ve yazılımından sonra sıra işletmenizi tanıtmaya ve insanların sizi kolayca bulmasını sağlamaya gelmektedir. Bunu yapmanın yolu ise dijital pazarlamadır. Dijital pazarlama; sitenizin arama sonuçlarında öne çıkmasını sağlamak ve daha fazla insana ulaşmak için kullanılan, internet üzerinde yapılan pazarlama çalışmalarına verilen isimdir. Dijital Pazarlamayı Seo ve Sem olarak ikiye ayırabiliriz.

Seo (Arama motoru optimizasyonu) ekstra bir reklam ücreti ödemeden organik olarak insanların işletmenize ulaşmasını ve ürün ya da hizmetlerinizi aradıklarında karşılarına sizin çıkmanızı sağlayan çalışmalar bütünüdür. Web sitesi içeriklerinizi seo kurallarına ve hedef kitlenize uygun olarak yapılandırmanız, doğru anahtar kelimeler kullanmanız işletmenizin sürdürülebilirliği için son derece önemlidir. 

Sem (Arama motoru pazarlaması) olarak adlandırılan diğer yöntem ise para karşılığında yapılan reklam türleridir. Web sitenize ya da ürünlerinize yönelik reklamları Google Ads üzerinden oluşturabilir ve ürün, hizmet tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Bizim Dijital Pazarlama ile ilgili verdiğimiz hizmetleri detaylı dinlemek için ise size sadece bir telefon uzaklıktayız.

Web Sitesi Tasarımlarımızdan Örnekler

Geliştirdiğimiz Web sitesi tasarım, yazılım örnekleri aşağıda bulunabilir. Aynı zamanda aşağıdaki örneklerin Dijital Pazarlama süreçleri (Seo ve Sem) de Beşyirmi tarafından desteklenmektedir.

Depar Akademi

         

Beşyirmi; Depar Akademi için kurumsal kimlik tasarımı, web sitesi tasarımı, içerik üretimi gibi danışmanlıkların yanı sıra seo ve sem hizmeti sunmaktadır.

Sitesine Git 

Plan Ofis

         

Beşyirmi; Plan Ofis için kurumsal kimlik tasarımı, web sitesi tasarımı, içerik üretimi gibi danışmanlıkların yanı sıra seo ve sem hizmeti sunmaktadır.

Sitesine Git  

Ycs Teknik

         

Beşyirmi; YCS Teknik için kurumsal kimlik tasarımı, web sitesi tasarımı, içerik üretimi gibi danışmanlıkların yanı sıra seo ve sem hizmeti sunmaktadır.

Sitesine Git